- Вжити в межах розумної доцільності всіх можливих заходів щодо рятування ТЗ, негайно повідомити правоохоронні чи інші компетентні органи. При ДТП діяти відповідно до вимог Правил дорожнього руху (увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки; вжити заходів для надання першої допомоги потерпілим і в разі потреби викликати швидку медичну допомогу і т.і.).
- Негайно (безпосередньо з місця події), але не пізніше 24 годин з моменту настання події, що може бути визнана страховим випадком, або з моменту, коли про таку подію стало відомо, Страхувальник (його уповноважена особа) зобов’язаний повідомити Страховика за цілодобовим телефоном 0-800-501-710 (дзвінки по Україні безкоштовні).
- Не переміщувати ТЗ і предмети, що мають відношення до пригоди, а на пропозицію від’їхати до узбіччя і там з’ясовувати ситуацію ні в якому разі не погоджуватись (мотивуючи тим, що ТЗ застрахований). Зафіксувати на телефон (фотоапарат) місце пригоди, транспортні засоби, їх розташування та видимі пошкодження. Зберегти відео з відеореєстратора (за наявності).
- З’ясувати у інших учасників ДТП інформацію щодо страхування цивільної відповідальності (Автоцивілки та Добровільної автоцивілки), сфотографувати поліс або договір, якщо це неможливо - записати серію, номер полісів, період дії, назву компанії-Страховика.
- Вжити всіх можливих заходів для збереження недоторканим місця пригоди (збереження слідів пригоди) до прибуття компетентних органів.
- Якщо є потреба, наполягайте на проведенні медичного огляду на наявність алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння (адресу найближчого пункту проведення експертизи запитуйте у співробітників Національної поліції). До проведення медичного огляду не вживайте без припису медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів на їх основі, крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки.
На місці події ніколи не слід:
- визнавати свою вину;
- давати будь-які письмові зобов'язання (не плутайте з поясненнями) - треба обов'язково дочекатися результатів дізнання і, можливо, наступної експертизи.
УВАГА!
- Усі пояснення щодо ДТП бажано писати власноручно;
- ні в якому разі не слід підписувати будь-які документи, що викликають у Вас сумніви або з якими Ви не згодні.
Ознайомтесь з Вашим Договором страхування!!!
Для певних Договорів КАСКО діє умова, що водії на місці події мають право не підтверджувати настання страхового випадку відповідними довідками у наступних випадках:
- 1. Якщо внаслідок події, що сталася без участі інших ТЗ (окрім застрахованого), пошкоджено не більше двох скляних деталей.
- 2. Пошкоджено інші деталі ТЗ (окрім скляних), при цьому вартість відновлювального ремонту не перевищує певного (встановленого Договором страхування) ліміту.
Водії на місці ДТП мають право скласти «Європротокол»
Учасники ДТП мають право скласти Повідомлення про ДТП встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро зразка (надалі - «Європротокол»), але лише за наступних умов:
- відсутність травмованих (загиблих) людей в результаті ДТП;
- відсутність у водіїв транспортних засобів-учасників ДТП ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
- наявність у всіх учасників ДТП чинних полісів Автоцивілки;
- вартість відновлювального ремонту не повинна перевищувати 50 000,00 грн;
- водії дійшли згоди щодо винної особи та не мають суперечностей щодо обставин ДТП.
Якщо зазначені вище умови дотримуються, і учасники ДТП вирішили оформити Європротокол, то необхідно в обов'язковому порядку виконати наступні дії:
- повідомити про ДТП у страхову компанію Винуватця (того водія, чия вина);
- зафіксувати за допомогою телефону (фотоапарату) детально розташування транспортних засобів, дорожню розмітку та дорожні знаки, пошкодження транспортних засобів, у разі необхідності (дотримуйтесь інструкцій оператора Колл-Центру) дочекатися приїзду аварійного комісара на місце ДТП, який зафіксує місце, обставини події;
- перед оформленням/заповненням Європротоколу необхідно уважно ознайомитися з його змістом і структурою, а також прочитати Інструкцію щодо його заповнення, що видається разом з Європротоколом (зазвичай 3-й аркуш бланка Європротоколу).