Страхування відповідальності перевізника наземним транспортом (МІНІ)

 

Загальні умови страхового продукту «Страхування відповідальності перевізника наземним транспортом», код 14-Е

Публічна частина (оферта) страхового продукту Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «Страхування відповідальності перевізника наземним транспортом», код 14-Е (з 01.12.2024 року)

Публічна частина (оферта) страхового продукту Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «Страхування відповідальності перевізника наземним транспортом», код 14-Е (з 01.07.2024 по 30.11.2024 року)

Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «Страхування відповідальності перевізника наземним транспортом», код 14-Е

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТРАХОВИЙ ПРОДУКТ «СТРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПЕРЕВІЗНИКА НАЗЕМНИМ ТРАНСПОРТОМ», код 14-E

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування є відповідальність Страхувальника, відповідно до умов Конвенції про договір міжнародного перевезення вантажів по дорогах - Конвенція ДПВ від 1956 року зі змінами та доповненнями, внесеними Протоколом до Конвенції ДПВ від 5 липня 1978 року (надалі - КДПВ/CMR) та чинного законодавства України, за шкоду, заподіяну майну третіх осіб, включаючи власників вантажу та багажу (вантажобагажу) (надалі – вантаж), під час експлуатації наземного транспортного засобу, вказаного в Договорі (надалі – забезпечений ТЗ) та здійснення ними перевезень.

Страхові ризики та обмеження страхування

1. Страховим випадком є законно визнаний відповідними державними органами, судом або самим Страхувальником (за погодженням зі Страховиком) факт настання відповідальності Страхувальника (страхового ризику) за заподіяння шкоди вантажу та багажу (вантажобагажу), надалі – вантаж, третіх осіб під час здійснення перевезень забезпеченим ТЗ внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (надалі – ДТП), яка сталася без вини особи, допущеної до керування забезпеченим ТЗ, та виключно за участю двох або більше транспортних засобів за умови, що всі її учасники є встановленими, і, згідно з чинним законодавством країни, де сталася ДТП, виникла відповідальність іншого учасника зазначеної пригоди, ніж особа, допущена до керування забезпеченим ТЗ.

2. Страховим ризиком є «Відповідальність за вантаж».

За цим Страховим ризиком підлягають відшкодуванню збитки, що настали в результаті повної або часткової втрати, пошкодження вантажу, прийнятого до перевезення забезпеченим ТЗ.

3. Сукупність усіх претензій та позовів, пред'явлених третіми особами щодо відшкодування шкоди, спричиненої однією подією, вважаються одним страховим випадком.

4. На страхування не приймається відповідальність за шкоду, нанесену третім особам під час перевезення:

4.1. Військових вантажі (військова техніка, зброя, боєкомплекти і т.і.).

4.2. Коштовних металів та дорогоцінного каміння, або виробів з них, прикрас, ювелірних виробів і т.і.

4.3. Готівки (в будь-якій валюті), засобів платежу, акцій, облігацій, інших цінних паперів і т.п.

4.4. Предметів мистецтва, антикваріату, колекційних речей і т.п.

4.5. Радіоактивних, високотоксичних, вибухових та інших небезпечних речовин.

4.6. Домашніх, племінних тварин, породистих коней.

4.7. Хутра та виробів з нього.

Вичерпний перелік страхових ризиків, страхових випадків та обмежень страхування зазначається безпосередньо в Договорі.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

1. Страхова сума за Договором встановлюється за згодою страхувальника і страховика в розмірі від 100 000,00 (сто тисяч) гривень до 25 000 000 (двадцять п’ять мільйонів) гривень за Договором.

2. Договором передбачені ліміт відповідальності Страховика на один страховий випадок, які встановлюється за згодою страхувальника і страховика в розмірі від 100 000,00 (сто тисяч) гривень до 25 000 000 (двадцять п’ять мільйонів) гривень за Договором.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Страховий тариф встановлюється залежно від типу забезпеченого ТЗ, розміру страхової суми, ліміту відповідальності на один страховий випадок, строку страхування та може становити від 0,015% до 1,2%.

 

Точний розмір страхового тарифу зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

1. Договором передбачена безумовна франшиза за кожним страховим випадком у разі нанесення шкоди вантажу третіх осіб. У разі завдання шкоди життю та/або здоров’ю третіх осіб франшиза не передбачена.

2. При застосуванні безумовної франшизи Страховик вираховує розмір франшизи при здійсненні страхової виплати (страхового відшкодування) за кожним страховим випадком.

3. Франшиза може встановлюватися у відсотках від страхової суми або в абсолютному розмірі. Вид та розмір франшизи зазначаються у Договорі.

4. Розмір франшизи зазначається за згодою страхувальника і страховика і можу становити від 0 до 50 000 грн.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)

 

 

1. Страхове покриття за страховим продуктом поширюється на територію, що вказана у Договорі, за виключенням:.

територій України, на яких ведуться (велися) бойові дії (у межах тривалості бойових дій) або тимчасово окупованих російською федерацією, відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» від 06.12.2022р. №1364, Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2023р. №309; на будь яких інших територій, що відповідно до законодавства України перебувають в окупації у розумінні та визначенні, наведеному в Законі ВР України від 15.04.2014 за № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», територій, які знаходяться оточенні, блокуванні, зон, що знаходяться під санкціями ООН, місцевостей, де офіційно оголошено надзвичайний стан або загрозу стихійного лиха, районах обмеженого та забороненого доступу, створених згідно чинного законодавства України.

3. Договір укладається строком до 12 місяців включно, точний строк дії зазначається безпосередньо в кожному Договорі.

4. Договором передбачено часові обмеження щодо дії страхового захисту (періоди страхування).

5. Договір не може бути подовжений. За необхідності надання страхового захисту по закінченні Договору укладається новий договір страхування із новим строком дії.

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у страховій виплаті

1. До страхових випадків не належать і Страховик не визнає страховим випадком подію, що сталася внаслідок або у зв’язку з:

1.1. Ядерним вибухом, впливом радіації або радіоактивним забрудненням.

1.2. Військовими діями, оголошеними органами влади, а також маневрами або іншими військовими заходами, громадянською війною, громадськими хвилюваннями, різного роду масовими безпорядками (революціями, заколотами, повстаннями, страйками, путчами, локаутами) або терористичними актами; використанням забезпеченого ТЗ правоохоронними органами, військовою або громадською владою, в т.ч. в блокадах доріг, переслідування тощо, внаслідок застосування вибухових пристроїв, або вогнепальної зброї (незалежно від інших обставин); конфіскацією, націоналізацією та іншими подібними заходами політичного характеру, що здійснюються згідно з розпорядженнями військової або цивільної влади та політичних організацій, за розпорядженням будь-якого уряду (цивільного, військового чи такого, що існує de fасtо), або державної чи місцевої влади.

1.3. Арештом забезпеченого ТЗ правоохоронними, митними або податковими органами чи його конфіскація, реквізиція, знищення.

1.4. Протизаконних дій (бездіяльності) державних органів, органів місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів або громадських організацій, в тому числі внаслідок видачі вказаними органами та посадовими особами документів, які не відповідають чинному законодавству України.

1.5. Халатністю, злочинними діями або бездіяльністю Страхувальника, його довірених осіб, або осіб, залучених до виконання перевезень, або осіб, допущених до керування забезпеченими ТЗ, що призвели до настання страхового випадку або сприяли у цьому.

1.6. Неправомірних, навмисних дій, наміру чи грубої необережності Страхувальника, його довірених осіб, осіб, залучених до виконання перевезень, осіб, допущених до керування забезпеченими ТЗ або інших осіб, що перебувають з ним у договірних стосунках, стосовно порушення правил перевезення або зберігання вантажів, прийнятих до перевезення, навантажувально-розвантажувальних робіт, нагляду за вантажем, а також вимог замовника перевезення та інструкцій Страховика з цих питань.

1.7. Обставинами, про які Страхувальник знав або повинен був знати, але не вжив усіх залежних від нього заходів для запобігання страхового випадку.

1.8. Керуванням забезпеченим ТЗ особою, яка не має посвідчення водія відповідної категорії, або особою, що перебувала у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння чи знаходилась під впливом лікарських препаратів, що зменшують концентрацію уваги, викликають загальмованість реакції та/або сонливість (седативний ефект), або за сукупності декількох ознак перелічених в цьому пункті.

1.9. Якщо особа, допущена до керування забезпеченим ТЗ, під час настання події, самовільно залишила місце пригоди чи ухилилась від проведення у встановленому порядку перевірки щодо стану алкогольного та/або наркотичного та/або токсичного сп’яніння та/або впливу лікарських препаратів, що зменшують концентрацію уваги, викликають загальмованість реакції та/або сонливість (седативний ефект) чи інших одурманюючих речовин, або вжила ці речовини після події до відповідної перевірки.

1.10. Використання відкритих, або неукритих транспортних засобів для перевезення вантажів, якщо таке використання не було спеціально обумовлене і вказане в договорі перевезення, накладній або інших письмових інструкціях.

1.11. Невірних чи неповних вказівок або інструкцій (замовника перевезення, вантажовідправника, вантажоодержувача) по відношенню до умов перевезення вантажу та без наявності будь-якої вини Страхувальника відносно умов перевезення та пунктів призначення.

1.12. Потрапляння забезпеченого ТЗ під лід за межами офіційно відкритих для руху льодових доріг.

1.13. Втрати, пошкодження вантажу в результаті звукової хвилі від літака та інших літальних апаратів, а також у результаті падіння пілотованого літака, його частин та вантажу, що знаходився на ньому.

2. Не є страховим випадком:

2.1. Подія, що сталась поза межами території страхування, вказаної в Договорі.

2.2. Відповідальність за контрабандні вантажі та вантажі незаконної торгівлі, незалежно від того, чи був Страхувальник або Клієнт в цьому обізнані.

2.3. Випадки, що сталися внаслідок використання не забезпеченого ТЗ.

2.4. Випадки, коли при прийомі вантажу для перевезення були виявлені порушення цілісності поверхонь контейнера, деталей кріплення, скоб, пломбувальних замків дверей, вентиляційних люків, і т.ін., про що було зроблено запис у накладну CMR та/або ТТН.

2.5. Втрата вантажів, що сталася разом із зникненням забезпеченого ТЗ.

2.6. Випадки, час та обставини настання яких встановити неможливо, та/або якщо пошкодження вантажів були виявлені випадково, та/або про відшкодування збитку, якщо під час перевезення не було повідомлено щодо жодної події (технічна несправність забезпеченого ТЗ, дорожньо-транспортна пригода, протиправні дії третіх осіб і т.ін.), яка би своїм зовнішнім впливом змогла би викликати пошкодження вантажу.

2.7. Випадки, які сталися до початку або по закінченню дії Договору.

3. За Договором не відшкодовуються:

3.1. Шкода, завдана працівникам Страхувальника.

2. Непрямі збитки, викликані страховим випадком, зокрема: штрафні санкції і пеня, моральна (не майнова) шкода, недоотриманий, упущений прибуток.

3.3. Збитки, не підтверджені документально.

3.4. Збитки, завдані вантажу, що знаходився на забезпеченому ТЗ при відсутності належним чином оформлених транспортних документів (договору перевезення, товарно-транспортних накладних тощо), або вантажу, що належить Страхувальнику чи його службовцям.

3.5. Збитки від знищення, пошкодження та / або втрати ЗВ, що перевозяться в автомобілях-рефрижераторах, рефрижераторних вагонах, контейнерах-рефрижераторах, рефрижераторних установок, причиною виникнення яких є:

3.5.1. Використання рефрижераторного обладнання, технічний стан яких не відповідає вимогам безпечного перевезення та збереження вантажів.

3.5.2. Порушення температурного режиму, що сталося з причини навмисних дій або грубої недбалості Страхувальника / перевізника (його / їх службовців) чи неправильного експлуатування / обслуговування рефрижераторної установки, невиконання вимог, щодо необхідного температурного режиму зберігання вантажів.

3.5.3. Використання рефрижераторних, ізотермічних причепів, напівпричепів віком понад 12 років (в частині відповідальності за втрату та/або пошкодження вантажу внаслідок переохолодження або перегріву вантажу).

3.5.4. Примусове відключення живлення або виснаження акумуляторів.

3.6. Випадки, коли Страхувальник перешкоджав Страховику або його представникам у визначенні причин та обставин настання страхового випадку, а також в оцінці його наслідків.

3.7. Випадки, коли Страхувальник самостійно здійснив врегулювання вимог третіх осіб без письмової згоди на це Страховика.

3.8. Збитки заподіяні контейнерам, піддонам.

 

4. ПІДСТАВИ ВІДМОВИ У СТРАХОВІЙ ВИПЛАТІ

4.1. Навмисні або злочинні дії страхувальника, або потерпілої третьої особи або її спадкоємців, спрямовані на настання страхового випадку. Кваліфікація дій страхувальника, або потерпілої третьої особи або її спадкоємців, встановлюється відповідно до чинного законодавства.

4.2. Вчинення страхувальником умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.

4.3. Подання страхувальником свідомо неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.

4.4. Свідоме завищення страхувальником розміру потерпілою третьою особою розміру матеріального збитку, завданого подією, що може бути визнана страховим випадком.

4.5. Несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).

4.6. Створення страховикові перешкод у визначенні розміру збитків та обставин події, що може бути визнана страховим випадком.

4.7. Настання страхового випадку поза територією дії, обраною в договорі страхування.

4.8. Ненадання страхувальником документів, передбачених договором страхування, що підтверджують факт та обставини настання страхового випадку та розмір заподіяної шкоди.

4.9. Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування.

4.10. Наявність інших підстав, встановлених договором страхування та законодавством.

 

5. Вичерпний перелік винятків зі страхових випадків та підстав відмови у страховій виплаті зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування обмежується страховою сумою.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

1. Договором страхування визначається перелік документів, що підтверджують факт та обставини настання страхового випадку і розмір заподіяної шкоди (збитку), а також форма, спосіб та порядок подання таких документів.

2. Обов’язок підтвердження факту настання події, яка може бути визнана страховим випадком за договором страхування, покладається на страхувальника.

  1. Страхова виплата може визначатись:

3.1. У випадку розгляду претензії до Страхувальника в судовому порядку – на підставі рішення судових органів. Страхове відшкодування розраховується відповідно до норм, що передбачені законодавством, яке діє на території дії Договору.

3.2. У випадку врегулювання претензії в досудовому порядку – на підставі документів, зазначених в Договорі.

4. При відсутності спорів щодо факту настання страхового випадку, права на отримання страхового відшкодування та обов’язку Страхувальника відшкодувати завданий збиток, розміру завданого збитку, існування причинно-наслідкового зв’язку між страховим випадком та завданим збитком, страхове відшкодування визначається в досудовому порядку.

5. Розмір страхової виплати за одним страховим випадком здійснюється в розмірі прямого (реального) збитку (частини збитку), але не більше відповідного ліміту відповідальності за одним страховим випадком, за вирахуванням:

5.1. Суми, що відшкодована третій особі / Страхувальнику особою, винною у заподіянні збитків.

5.2. Розміру збитків, відшкодованих третій особі / Страхувальнику іншими страховиками у зв’язку з цим страховим випадком.

5.3. Розміру безумовної франшизи, встановленої Договором. Страхова виплата не здійснюється, якщо доведений (обґрунтований) розмір збитків менший чи дорівнює розміру безумовної франшизи, встановленої Договором.

5.4. Суми зменшення розміру страхової виплати у інших випадках, передбачених Договором.

6. Загальна сума страхових виплат не може перевищувати страхової суми за Договором.

7. Страховик здійснює страхову виплату третій особі в межах відповідного ліміту відповідальності за одним страховим випадком у розмірі фактично завданих збитків, що документально підтверджені та/або визначені за згодою між Страхувальником, Страховиком та третьою особою (за наявності попередньої письмової згоди Страховика у разі добровільного визнання Страхувальником претензії третьої особи щодо збитків) за таким розрахунком:

7.1. У разі повної або часткової втрати вантажу - на підставі вартості втраченого вантажу в місці і під час прийняття його до перевезення, але не більше 8,33 SDR за 1 кг брутто втраченого вантажу. У випадку здійснення перевезення з оголошеною вартістю (коли відправник за умови узгодженої надбавки до плати за перевезення у вантажній накладній задекларував вартість вантажу, що перевищує зазначене у цьому пункті обмеження) задекларована вартість вантажу замінює обмеження у 8,33 SDR за 1 кг брутто втраченого вантажу.

7.2. У разі пошкодження вантажу – у розмірі поточної вартості витрат на його відновлення з урахуванням ступеня, характеру пошкодження, зафіксованого у відповідному акті огляду пошкодженого вантажу, з вирахуванням зносу, але не більше дійсної вартості вантажу на дату завдання збитків безпосередньо перед настанням страхового випадку.

7.3. У випадку, якщо сума вимог декількох третіх осіб за одним випадком перевищує відповідний ліміт відповідальності за одним страховим випадком, сума страхової виплати розраховується пропорційно сумі завданої шкоди (збитків) кожній третій особі.

8. Витрати на відновлення та розмір зносу визначаються на підставі експертизи/висновку/акту/звіту експерта/суб’єкта оціночної діяльності.

9. Розрахунок страхової виплати здійснюється в національній валюті України.

9.1. Страхова виплата здійснюється нерезидентам України в валюті Договору в порядку, передбаченому чинним законодавством України, за офіційним курсом НБУ на дату настання події, що призвела до страхового випадку.

9.2. Страховик не несе відповідальності за витрати Страхувальника щодо здійснення валютних операцій.

10. Страхова виплата може бути здійснена Страхувальнику, якщо він, за письмовим погодженням зі Страховиком, відшкодував збитки третій особі або її спадкоємцям.

11. У разі здійснення страхової виплати страхова сума за Договором зменшується на розмір здійсненої страхової виплати. Страхова сума вважається зменшеною з дати настання страхового випадку. За умови сплати додаткової страхової премії Страхувальник має право відновити (змінити) страхову суму.

12. Сума всіх страхових виплат за Договором не може перевищувати страхову суму.

13. Якщо Сторони та треті особи не дійшли згоди щодо розрахунків, розмір збитків встановлюється за рішенням суду, але в межах відповідного ліміту відповідальності за одним страховим випадком.

14. Якщо на дату настання страхового випадку по відношенню до об’єкту страхування діяли інші договори страхування, то страхова виплата, що виплачується усіма страховиками, не може перевищувати розміру фактично завданого Страхувальнику збитку (лише прямі збитки). При цьому кожний страховик здійснює виплату пропорційно розміру ліміту відшкодування за одним страховим випадком за укладеним Договором.

При наявності подвійного страхування страхова виплата здійснюється Страховиком лише в тій частині, яка не покривається страхуванням цього ризику в інших страхових компаніях.

15. При здійснення страхової виплаті до Страховика переходить, в межах виплаченої суми страхової виплати, право вимоги до особи, відповідальної за завданий збиток (крім Страхувальника за договором страхування), згідно з чинним законодавством України. До здійснення страхової виплати Страхувальник зобов’язаний відмовитись на користь Страховика від свого права вимог до осіб, винних у настанні страхового випадку в обсязі, що відповідає отриманій від Страховика виплаті (за вимогою Страховика) та передати Страховику всі документи, необхідні для здійснення права вимоги.

16. У разі нездійснення страховиком страхової виплати відповідно до умов договору страхування страховик зобов’язаний сплатити неустойку (штраф, пеню) в розмірі, встановленому договором страхування.

17. Розмір страхової виплати не може перевищувати обсяг зобов’язань страховика, визначених договором страхування.

18. Вичерпний порядок здійснення страхових виплат зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

За невиконання або неналежне виконання умов договору страхувальник несе відповідальність, передбачену законодавством.

У випадках невиконання обов’язків страхувальником може бути підставою для відмови у страховій виплаті.

Повернення страхової виплати у випадку невиконання обов’язку щодо передання на вимогу Страховика вузли, деталі, агрегати, додаткове обладнання тощо, які при визначенні збитку підлягали заміні.

У разі дострокового припинення дії Договору за вимогою Страховика якщо вимога Страховика обумовлена невиконанням Страхувальником умов Договору, Страховик повертає Страхувальнику страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії Договору, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням Договору, розмір яких зазначений в Індивідуальний частині, та фактичного розміру страхових виплат, що були здійснені за Договором.

Несвоєчасне повідомлення Страхувальником (особою, визначеною у Договорі або законодавством) про настання страхового випадку згідно вимог Договору без поважних причин або невиконання інших обов‟язків, визначених Договором.

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими. У зв’язку з укладенням договору відсутня необхідність отримання додаткових чи супутніх послуг страховика та/або третіх осіб, пов’язаних з отриманням фінансової послуги за договором

 

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт та акційні пропозиції не застосовуються