МАЄТОК

Інформаційний документ про стандартний страховий продукт "МАЄТОК", код 505 (з 08.02.2025 року)

Загальні умови страхового продукту «МАЄТОК», код 505

Публічна частина (оферта) страхового продукту «МАЄТОК», код 505 (з 01.12.2024 року)

Публічна частина (оферта) страхового продукту «МАЄТОК», код 505 (з 01.07.2024 року по 30.11.2024 року)

Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «МАЄТОК», код 505 (з 01.07.2024 року по 07.02.2025 року)

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТРАХОВИЙ ПРОДУКТ «МАЄТОК», код 505

 

Об’єкт страхування

За цим страховим продуктом укладаються договори комплексного страхування «Маєток», код 505 (далі – договір страхування).

Об'єктами страхування за цим страховим продуктом можуть бути:

1. Нерухоме майно:

1.1. житловий будинок: конструктивні елементи (фундамент, стіни, підлога, перекриття, покрівля), невід’ємні інженерні комунікації (системи водо - газо - теплопостачання, каналізації та опалювання, електропостачання, що стаціонарно змонтовані при будівництві і знаходяться у межах житлового будинку); внутрішнє оздоблення (покриття стелі, підлоги, стін, двері);

1.2. господарські будівлі (споруди, не призначені для постійного проживання: кухні, гаражі, сараї, огорожа):

- конструктивні елементи (фундамент, стіни, підлога, перекриття, покрівля)

2. Рухоме майно в житловому будинку:

- меблі;

- велика побутова техніка;

- сантехніка, телевізори).

(надалі – застраховане майно)

3. Сільськогосподарська тварина (віком від одного року)

- велика рогата худоба;

- коні;

- кози/вівці.

(надалі – застрахована тварина)

Страхові ризики та обмеження страхування

1. Страховими ризиками при страхуванні майна є:

1.1. Вогонь – пожежа (за винятком підпалу):

1.2. Влучення блискавки.

1.3. Вибух.

1.4. Падіння пілотованих літальних апаратів та їх уламків.

1.5. Природні явища.

1.6. Протиправні дії третіх осіб.

1.7. Аварії опалювальної, водопровідної, протипожежної та каналізаційної систем.

2. Страховими ризиками при страхуванні тварин є -   додатково до ризиків, вказаних у пп. 1.1., 1.5., 1.6 цього розділу, - нещасний випадок, хвороба (за винятком: туберкульозу, лейкозу, бруцельозу, сказу).

3. Страховим випадком при страхуванні майна є: знищення, пошкодження або втрата застрахованого майна внаслідок настання ризиків, вказаних у п.1 цього розділу.

4. Страховим випадком при страхуванні тварин є -   загибель, втрата, вимушеного забою застрахованої тварини, внаслідок настання ризиків, вказаних у п. 2 цього розділу.

5. За цим страховим продуктом страхуванню не підлягають:

- будівлі, споруди, приміщення, які визначені такими, що знаходяться в аварійному стані або підлягають зносу чи капітальному ремонту, та майно в них, будівельно-монтажні роботи на будь якій стадії.

- об’єкти незавершеного будівництва та/або монтажу,

- сауни, лазні, теплиці; двері зі скла, скляні дахи, склоблоки, рухоме майно під викритим небом;

- електроінструменти, електронна техніка;

- тварини віком до одного року, хворі або виснажені тварини,

- тварини, які перебувають у стані дородового чи після родового залежування;

- тварини, останнє дослідження яких виявило позитивну реакцію на бруцельоз, лейкоз, туберкульоз, сказ.

- тварини, які до укладання цього договору страхування вважалися хворими та/або у яких лабораторними дослідженнями установлена позитивна реакція на певну інфекційну хворобу;

- тварини, які перебувають у місцевості, де оголошений карантин, якщо такий має безпосереднє відношення до цих тварин;

- тварини, які утримуються у спорудах, що знаходяться в зоні підвищеного ризику, якій загрожує повінь, зсув, обвал чи інші ризики – з моменту оголошення, в установленому законодавством України порядку, про таку загрозу;

- тварини, які не пройшли необхідну реєстрацію в органах зооветеринарного нагляду (не мають зооветеринарного свідоцтва); не пройшли необхідні щеплення (що підтверджується ветеринарною довідкою встановленого зразка).

 

Вичерпний перелік страхових ризиків, страхових випадків та обмежень страхування зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Розмір страхової суми за договором страхування обирається страхувальником та встановлюється за згодою страховика в наступних розмірах:

по житловому будинку в розмірі від 30 000,00 грн (мінімальний розмір) до 500 000,00 грн (максимальний розмір);

по господарським будівлям в розмірі від 10 000,00 грн (мінімальний розмір) 100 000,00 грн (максимальний розмір);

по рухомому майну в житловому будинку в розмірі від 10 000,00 грн (мінімальний розмір) до 100 000,00 грн (максимальний розмір);

по сільськогосподарській тварині:

-по козі/вівці - від 5 000,00 грн (мінімальний розмір) до 20 000,00 грн (максимальний розмір);

- по коням та великій рогатій худобі   - від 5 000,00 грн (мінімальний розмір) до 50 000,00 грн (максимальний розмір).

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Страховий тариф встановлюється залежно від характеристик об’єкту страхування, страхової суми, розміру франшизи та може становити від 0,125% (мінімальний розмір)   до 20% (максимальний розмір).

Точний розмір страхового тарифу визначається страховиком і зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Страховим продуктом передбачено безумовну франшизу, мінімальний розмір – 0,5 %, максимальний розмір – 30%, від страхової суми за договором страхування.

Точний розмір франшизи обирається із зазначеного діапазону за згодою сторін та зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)

 

 

1. Страхове покриття за договором страхування поширюється на територію України, крім територій, на яких ведуться (велися) бойові дії (у межах тривалості бойових дій) або тимчасово окупованих російською федерацією, відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» від 06.12.2022р. №1364 (із змінами та доповненнями), Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2023р. №309; на будь яких інших територіях, що відповідно до законодавства України перебувають в окупації у розумінні та визначенні, наведеному в Законі ВР України від 15.04.2014 за № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», територій, які знаходяться оточенні, блокуванні, зон, що знаходяться під санкціями ООН, місцевостей, де офіційно оголошено надзвичайний стан або загрозу стихійного лиха, районах обмеженого та забороненого доступу, створених згідно чинного законодавства України.

2. Договір страхування укладається на 12 місяців.

Договір страхування може бути подовжений за згодою сторін шляхом укладення нового договору страхування. В будь-якому випадку при укладенні нового договору страхування страховик може переглянути страхову суму та тариф за договором страхування і повідомити про це страхувальника, а страхувальник, у разі згоди) повинен сплатити зазначений платіж у встановлений термін.

3. Договором страхування не передбачено часові обмеження щодо дії страхового захисту (періоди страхування). Страховий захист діє протягом усього строку дії договору страхування.

4. Договір страхування вступає в дію з дня, наступного за дня сплати страхової премії.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо:

-                   Страхувальник (особа, визначена у договорі страхування) несвоєчасно повідомив про настання страхового випадку без поважних причин або не виконав інші обов’язки, визначені договором страхування.

-                   Є наявні обставини, які є винятками із страхових випадків та передбачені договором страхування.

 

Вичерпний перелік випадків, що не є страховими, збитків, що не відшкодовуються страховиком, підстав для відмови у здійснені страхової виплати зазначаються в конкретному договорі страхування.

 

Договір страхування не набуває чинності з дати, визначеної в договорі страхування, за умови ненадходження страхової премії у повному розмірі на поточний рахунок страховика у строки, визначені договором страхування.

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими. Страховим продуктом не передбачено додаткові чи супутні послуги страховика та/або третіх осіб, пов’язані з укладанням договору страхування.

 

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт та акційні пропозиції не застосовуються

Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії

Інформація, що враховується під час визначення розміру страхової премії: характеристики об’єкту страхування, розмір страхової суми, розмір франшизи.

 

 

Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію

 

Застереження для споживача:

перед укладенням договору страхування необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, яка міститься в Інформаційному документі про стандартний страховий продукт, який розміщений на веб-сайті страховика за посиланням https://alfagarant.com/505  .

 

Страховик/страховий посередник повинні ознайомити страхувальника (споживача) з інформаціє про стандартний страховий продукт до укладення договору страхування шляхом її надання в паперовій або електронній формі, у тому числі засобами електронної пошти та/або шляхом надання посилання на інформацію, що розміщується на веб-сайті страховика, та/або шляхом надання доступу до такої інформації через особистий кабінет споживача чи програмний застосунок або в інший спосіб за домовленістю зі споживачем, за умови можливості підтвердження факту надання інформації.