Страхування вантажів (предметів мистецтва)

 Загальні умови страхового продукту "Страхування вантажів (предметів мистецтва)", код 09-АРТ

Інформаційний документ про стандартний страховий продукт "Страхування вантажів (предметів мистецтва)", код 09-АРТ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТРАХОВИЙ ПРОДУКТ «СТРАХУВАННЯ ВАНТАЖІВ (ПРЕДМЕТІВ МИСТЕЦТВА)», код 09-АРТ

 

Об’єкт страхування

Об'єктами страхування за цим страховим продуктом є:

Вантажі на праві володіння, користування і розпорядження, що належать фізичним або юридичним особам на правах власності, перебувають в оренді або у тимчасовому користуванні фізичних або юридичних осіб на законних підставах, що перевозяться будь-якими видами транспорту та під час їх зберігання   (назва, опис, кількісні та якісні характеристики, особливості, вид пакування, наявність охорони, пломбування, детальний опис, відомості про перевізника та транспортний засіб та інше наведені в договорі страхування (надалі – Договір), надалі - ЗВ.

Страхові ризики та обмеження страхування

1. Страховий ризик - подія, на випадок виникнення якої проводиться страхування, яка має ознаки ймовірності та випадковості настання.

2. Страховим випадком за Договором є пошкодження, загибель або втрата ЗВ (цілком або частини), який перевозиться Страхувальником за визначеним, при укладанні Договору, маршрутом перевезення, під час дії та на умовах Договору, що сталися з будь-якої причини, крім випадків, передбачених розділом 19 ІД.

 

Вичерпний перелік страхових ризиків, страхових випадків та обмежень страхування зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Страхова сума за цим страховим продуктом встановлюється в розмірі від 50,00 грн. до 90 000 000,00 грн. на окреме перевезення.

За договором страхування (далі – Договір), за згодою Страховика і Страхувальника, може бути встановлений ліміт на один страховий випадок по кожному окремому ПМ. Розмір ліміту відповідальності визначається Страховиком і Страхувальником при укладенні договору страхування.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Страховий тариф встановлюється залежно від типу об’єкту страхування, строку, території дії Договору, покриття або не покриття завантаження / розвантаження, обладнання приміщення, де відбувається зберігання та інших опцій, що обираються при укладанні Договору і може становити від 0,1% до 5%.

Точний розмір страхового тарифу визначається Страховиком і зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Страховим продуктом передбачено безумовну франшизу, мінімальний розмір – 0%, максимальний – 50% від страхової суми за Договором або від страхової суми за кожним об’єктом страхування окремо.

Точний розмір франшизи обирається із зазначеного діапазону за згодою Сторін та зазначається безпосередньо в Договорі.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)

 

 

1. Застрахованим за цим Договором вважається перевезення, яке здійснюється на території та за маршрутом перевезення, зазначеними в Договорі.

2. У випадку непередбаченої необхідності відхилення транспортного засобу від вказаного в п. 9.1. маршруту, Страхувальник зобов’язаний терміново попередити про це Страховика. Страховий захист на вантажоперевезення за новим маршрутом вступає в силу з моменту письмового погодження Страховика з зазначенням дати та часу погодження такої зміни.

3. Дія Договору страхування не розповсюджується на території та зони військових дій (незалежно від оголошення війни чи ні), військових конфліктів, зон проведення антитерористичних операцій, зон, що знаходяться під санкціями ООН, місцевостей, де офіційно оголошено надзвичайний стан або загрозу стихійного лиха, тимчасово окупованих територій України, у розумінні та визначенні, наведеному в Законі ВР України від 15.04.2014 за № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», районах проведення бойових дій, районах обмеженого та забороненого доступу, створених згідно чинного законодавства України, а також на територію держав, що здійснює/здійснювала збройну агресію проти України у значенні, наведеному в статті 1 Закону України "Про оборону України", а саме, на територію Російської Федерації, а також на територію республіки Білорусь. Також із території страхування виключаються населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та/або які розташовані на лінії зіткнення.

4. Договір набуває чинності з дати початку строку дії Договору, (за умови сплати страхової премії згідно з Договором), але не раніше моменту, коли ЗВ прийнятий до перевезення уповноваженими особами Страхувальника (з обов’язковою відміткою про це в товаросупроводжувальному документі) зі складу або місця зберігання, та діє до 24.00 годин дати закінчення строку дії, але не пізніше доставки ЗВ на склад вантажоодержувача або інший склад (місце зберігання) в пункті призначення.   Договором не передбачено часові обмеження щодо дії страхового захисту (періоди страхування). Страховий захист діє протягом усього строку дії Договору.

5. Договором може бути передбачено,   що він може бути подовжений за згодою сторін, шляхом укладання нового договору страхування. В будь-якому випадку при подовженні дії договору страховик може переглянути страхову суму та тариф за договором страхування і повідомити про це страхувальника, а страхувальник повинен сплатити зазначений платіж у встановлений термін.

6. Договором не передбачено часові обмеження щодо дії страхового захисту (періоди страхування). Страховий захист діє протягом усього строку дії Договору.

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у страховій виплаті

  1. ВИНЯТКИ ЗІ СТРАХОВИХ ВИПАДКІВ ТА ОБМЕЖЕННЯ СТРАХУВАННЯ

1.1. Не відноситься до страхового випадку подія, яка спричинила збитки або відбулась внаслідок або у зв’язку з:

1.1.1. Ядерним вибухом, впливом радіації або радіоактивним забрудненням.

1.1.2. Військовими діями, оголошеними органами влади в Україні, а також маневрами або іншими військовими заходами, громадянською війною, громадськими хвилюваннями, різного роду масовими безпорядками (революціями, заколотами, повстаннями, страйками, путчами, локаутами) або терористичними актами; використанням ТЗ правоохоронними органами, військовою або громадською владою, в т.ч. в блокадах доріг, переслідування тощо, внаслідок застосування вибухових пристроїв, або вогнепальної зброї (незалежно від інших обставин); конфіскації, націоналізації та інших подібних заходів політичного характеру, що здійснюються згідно з розпорядженнями військової або цивільної влади та політичних організацій в країні Страхувальника.

Підтвердженням або спростуванням фактів настання/існування подій, передбачених в абзаці першому п.1.1.2. цього розділу, є публічна інформація щодо таких подій, відображена чи задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформації, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених законодавством України, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації».

1.1.3. Арештом ЗВ правоохоронними, митними або податковими органами чи його реквізиція, іншими подібними заходами адміністративно-політичного характеру.

1.1.4.   Протизаконними діями (бездіяльністю) державних органів, органів місцевого самоврядування або посадових осіб цих органів, в тому числі внаслідок видачі зазначеними органами та посадовими особами документів, які не відповідають чинному законодавству України.

1.1.5. Банкрутству або невиконання фінансових зобов’язань власниками, менеджерами, фрахтувальниками або операторами транспортних засобів, на яких перевозиться ЗВ.

1.1.6. Невиконання Страхувальником вимог нормативних актів, правил, які регламентують зберігання, експлуатацію ЗВ, що підтверджено документами відповідних органів, рекомендаціями Страховика.

1.1.7. Невжиття Страхувальником заходів по рятування ЗВ і запобіганню його подальшого пошкодження. Можливість та доцільність вжиття таких заходів встановлюється незалежним компетентним органом, залученим Страховиком.

1.1.8. Використання ЗВ для інших цілей, ніж ті, для яких він призначений.

1.1.9. Виявлення дефектів в ЗВ, які були відомі та приховані Страхувальником на момент укладання Договору.

1.1.10. Наїзду транспортного засобу, що експлуатується Страхувальником, його близькими, працівниками, користувачами ЗВ тощо.

1.1.11. Втрати ЗВ внаслідок викрадення (незаконного заволодіння, набуття права на майно) шляхом обману чи зловживання довір'ям (шахрайство), включаючи випадки неповернення ЗВ, що був переданий іншій особі згідно з договором, довіреністю або іншим чином в користування, на збереження, для ремонту, для продажу, в оренду, тощо.

1.1.12. Повільного виділення тепла при бродінні, гнитті або інших екзотермічних реакціях, що проходять внаслідок природних властивостей ЗВ.

1.1.13. Обробки ЗВ корисним вогнем, теплом з метою його переробки (сушки, зварювання,   плавлення, ремонту, деструкції, піролізу та ін.).

1.1.14. Впливу температури, трюмного повітря або особливих і природних властивостей ЗВ, які на момент навантаження вже знаходилися у пошкодженому стані.

1.1.15. Використання, збереження чи тимчасового розміщення в межах зазначеної в цьому Договорі території дії під час зберігання або стосовно / в ТЗ газового устаткування й інших вибухонебезпечних предметів, матеріалів і речовин, що не є невід'ємною частиною інженерних комунікацій чи виробничого процесу.

1.1.16. Дії вакууму або розрідження газу.

1.1.17. Пожежі або вибуху самозаймистих та вибухонебезпечних речовин та предметів, які були довантажені до ЗВ без попереднього узгодження зі Страховиком.

1.1.18. Вибуху внаслідок перевезення, зберігання боєприпасів, вибухових речовин.

1.1.19. Вибуху вибухових матеріалів, речовин, рідин, а також само спалахування матеріалів, сировини, що зберігалися, або поводження з ними здійснювалось з порушенням встановлених норм і правил, що підтверджено документами компетентних органів.

1.1.20. Впливу температури, підвищення або зниження вологості всередині ТЗ / приміщення, порушення світлового режиму, що сталося внаслідок невиконання перевізником умов зберігання або виходу з ладу обладнання ТЗ / приміщення для зберігання / використання непристосованого для транспортування / зберігання такого ЗВ ТЗ або приміщення.

1.1.21. Тривалого і постійного впливу диму, сажі або інших продуктів горіння.

1.1.22. Короткого замикання внаслідок порушення правил пожежної та електробезпеки, норм ремонту та експлуатації, зносом ізоляції, незадовільним обслуговуванням електроустаткування, використанням невідповідного обладнання.

1.1.23. Проникнення в ТЗ / приміщення для зберігання дощу, снігу, граду або бруду через незачинені вікна, двері, не відремонтовану покрівлю або інші отвори, якщо ці отвори не виникли внаслідок застрахованих ризиків.

1.1.24. Впливу водяної пари, конденсату, відпрівання тощо, що не пов’язано із настанням страхової події.

1.1.25. Затоплення водою внаслідок розриву гнучких з’єднувальних шлангів, помилок при установленні або ремонті систем водо-, теплопостачання або пожежогасіння, використання неякісних матеріалів.

1.1.26. Затоплення підвальних приміщень підгрунтовими водами.

1.1.27. Ремонту або випробовувань установок автоматичного пожежогасіння.

1.1.28. Внутрішнього недоліку, прихованого дефекту, зміни в кольорі, структурі, вазі, запаху, за винятком тих випадків, коли такі втрати та пошкодження були викликані безпосередньо страховим випадком.

1.1.29. Неминучих у процесі роботи або природно випливаючих з неї явищ (корозії, гниття, природного зносу, іржавіння або інших аналогічних причин).

1.1.30. Звичайної дії погодних умов, які повинні були прийматися до уваги в силу сезонних та місцевих умов.

1.1.31. Зсуву, просідання або іншого руху ґрунту в тому випадку, якщо це пошкодження або знищення викликане проведенням вибухових робіт, вийманням ґрунту із котлованів або кар’єрів, засипкою пустот або проведенням земляних робіт, а також добуванням або розробкою родовищ твердих, рідких або газоподібних корисних копалин.

1.1.32. Свідомого невиконання або навмисно недбалого виконання робітниками своїх трудових зобов’язань у період оголошеного страйку, що спричинило пошкодження або знищення ЗВ.

1.1.33. Ненавмисних дій третіх осіб, а саме: дій, здійснюючи які вони не передбачають та свідомо не бажають завдати шкоду ЗВ.

1.1.34. Ремонту, реставрації або інших заходів по відношенню до ЗВ, якщо такі заходи не були у письмовій формі узгоджені зі Страховиком та/ або проводилися особами, що не мали відповідної кваліфікації.

1.1.35. Сповільнення у доставці ЗВ і падіння цін.

1.1.36. Знецінювання ЗВ внаслідок забруднення при цілій упаковці.

1.1.37. Грубої недбалості Страхувальника або його представників, а також порушення правил перевезення, зберігання ЗВ, навантажувально-розвантажувальних робіт.

1.1.38. Неповного або невідповідного для даного виду вантажу пакування, закупорювання чи маркування ЗВ, нумерації місць для вантажу з порушенням стандартів, технічних умов; підготовки ЗВ до транспортування або відправлення ЗВ в пошкодженому стані, недотримання правил навантаження, розвантаження та складування.

1.1.39. Неправильного розміщення та недостатнього закріплення ЗВ.

1.1.40. Пошкодження черв’яками, комахами, гризунами та іншими шкідниками.

1.1.41. Технічної несправності або непридатності транспортного засобу, на якому перевозиться ЗВ.

1.2. Не відноситься до страхового випадку та не відшкодовуються:

1.2.1. Недостача ЗВ чи невідповідність найменування вантажу заявленому на страхування при цілісності зовнішньої упаковки, непорушених пломбах, замках, печатках.

1.2.2. Розкрадання ЗВ після страхового випадку, нез’ясоване зникнення ЗВ, нестача ЗВ, що була виявлена тільки по закінченні експонування або інвентаризації.

1.3. Не вважається страховим випадком також події, що трапились:

1.3.1. Поза межами території дії / маршруту перевезення , вказаних в Договорі.

1.3.2. При відхиленні ТЗ, що перевозив ЗВ від маршруту перевезення, вказаного в Договорі, без попереднього узгодження зі Страховиком.

1.4. Відшкодуванню не підлягають:

1.4.1. Випадки, час та обставини настання яких встановити неможливо, та/або якщо пошкодження ЗВ були виявлені випадково.

1.4.2. Збитки пов’язані з втратою, зникненням чи пошкодженням ЗВ, які нелегально ввезені та перебувають на митній території України.

1.4.3. Пошкодження, що отримані ЗВ внаслідок звичайного режиму експлуатації.

1.4.4. Випадки, які сталися до початку або по закінченню дії Договору.

1.5. Якщо в Договорі стосовно відповідних пунктів не обрано «так», не вважається страховим випадком події, що трапились під час:

1.5.1. Навантаження на ТЗ (сталійний час).

1.5.2. Розвантаження з ТЗ.

1.5.3. Перевантаження з одного ТЗ на інший.

1.5.4. Проміжного складського зберігання.

1.6. За Договором не відшкодовуються будь-які непрямі збитки, викликані страховим випадком, зокрема: штрафні санкції і пеня; моральна шкода; витрати на відрядження з метою мінімізації негативних наслідків страхової події, якщо вони не узгоджені зі Страховиком.

1.7. Не допускається страхування протиправних інтересів осіб, страхування для отримання неправомірної вигоди та/або вчинення шахрайських дій.

 

  1. ПІДСТАВИ ВІДМОВИ У СТРАХОВІЙ ВИПЛАТІ

2.1. Навмисні або злочинні дії або бездіяльність Страхувальника (його представників та співробітників) або Вигодонабувача, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони (без перевищення її меж), або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями. Кваліфікація дій Страхувальника або Вигодонабувача, встановлюється відповідно до чинного законодавства.

2.2. Вчинення Страхувальником (його представників та співробітників) або Вигодонабувачем, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.

2.3. Подання Страхувальником свідомо неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.

2.4. Несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку згідно вимог Договору без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором.

2.5. Одержання Страхувальником, Вигодонабувачем, особою, допущеною до керування повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла. Якщо збиток відшкодований частково, страхова виплата здійснюється з вирахуванням суми, отриманої від зазначеної особи як відшкодування збитків.

2.6. Створення Страховикові перешкод у визначенні розміру збитків та обставин події, що може бути визнана страховим випадком.

2.7. Настання страхового випадку поза територією дії / маршрутом перевезення обраної в Договорі.

2.8. Ненадання Страхувальником документів, передбачених Договором.

2.9. Неповідомлення Страховика у письмовій формі в порядку, передбаченому Договором, про зміну ступеню ризику (напр. маршруту перевезення та іншої інформації, що була надана Страховику при укладенні цього Договору) або навіть у разі своєчасного письмового повідомлення такий ризик Страховиком не було прийнято шляхом підписання додаткової угоди до Договору, якщо подія, що може бути визнана страховим випадком сталась внаслідок зміни ступеню зазначеного ризику.

2.10. Якщо Страхувальник до здійснення страхової виплати без згоди Страховика відмовився від свого права вимоги до особи, відповідальної за заподіяні збитки, поступився цим правом іншій особі, або, якщо це право стало неможливим з вини або внаслідок дій / бездіяльності Страхувальника, Страховик звільняється від здійснення страхової виплати повністю, а у випадку, коли страхова виплата сплачена, Страховик має право вимагати її повернення.

2.11. Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими Договором.

2.12. Наявність інших причин, встановлених ЗУСП та законодавством.

2.13. Відмову Страховика у страховій виплаті може бути оскаржено Страхувальником у судовому порядку.

2.13.1. У разі, якщо відмову у страховій виплаті або розмір її суми, сплаченої Страхувальнику за цим Договором, не було оскаржено Страхувальником у судовому порядку протягом 1 (одного) року з дати винесення такої відмови або дати виплати, то така відмова або розмір суми страхової виплати, сплаченої Страхувальнику за цим Договором, приймається Сторонами як справедливий і в подальшому оскарженню не підлягає.

  1. Вичерпний перелік винятків зі страхових випадків та підстав відмови у страховій виплаті зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

  1. Страхова виплата здійснюється Страховиком у розмірі прямого (реального) збитку (частини збитку), але не більше страхової суми за кожним з ЗВ, за яким сплачується відшкодування, за мінусом безумовної франшизи, що вказана в Договорі, з урахуванням умов цього Договору.

1.1. Якщо Договором передбачені ліміти відповідальності на один страховий випадок за кожним ЗВ, це означає, що розмір страхової виплати по одному страховому випадку не може перевищувати розміру такого ліміту відповідальності, встановленому для відповідного ЗВ.

  1. Розмір збитку визначається Страховиком на підставі висновку залученого страховиком спеціаліста – атестованого реставратора за відповідним напрямком. При розрахунку розміру збитку використовуються розцінки на проведення реставрації, що діють на момент настання страхової події на території України, незалежно від місця знаходження пошкодженого ЗВ або місця настання страхової події.
  2. При визначенні суми страхової виплати до уваги беруться наступні чинники:

3.1. При повній загибелі всього чи частини ЗВ (якщо вартість реставрації окремого застрахованого ЗВ перевищує 70% (сімдесят відсотків) страхової суми відповідного ЗВ) розмір страхового відшкодування визначається в межах страхової суми всього ЗВ чи тієї її частини, що загинула. Розрахунок здійснюється за одним із варіантів:

3.1.1. Якщо ЗВ в пошкодженому вигляді був проданий, сума страхового відшкодування визначається, в зазначених вище межах, як різниця між підтвердженою документально ринковою вартістю (до пошкодження) тієї частини ЗВ, що була пошкоджена, і сумою, одержаною внаслідок продажу цієї частини ЗВ. Із суми страхового відшкодування віднімається відповідний розмір безумовної франшизи, що встановлена Договором.

3.1.2. Якщо ЗВ в пошкодженому вигляді не був проданий, сума страхового відшкодування визначається як різниця між підтвердженою документально ринковою вартістю (до пошкодження) тієї частини ЗВ, що була пошкоджена, і вартістю частини ЗВ в пошкодженому стані, встановленою на підставі акту експертизи. Із суми страхового відшкодування віднімається відповідний розмір безумовної франшизи, що встановлена Договором.

3.2. Якщо весь або частина ЗВ були викрадені, зникли безвісти або не доставлені в зв’язку з його зникненням, сума страхового відшкодування визначається, в межах страхової суми, як різниця між підтвердженою документально ринковою вартістю ЗВ і вартістю частини ЗВ, що залишилась. Із суми страхового відшкодування віднімається відповідний розмір безумовної франшизи, що встановлена Договором. За фактом зникнення вантажу має бути обов'язково розпочате кримінальне провадження. Сторони домовились вважати ЗВ зниклим протягом місяця з моменту призупинення кримінального провадження, розпочатого за фактом такого зникнення, або з моменту набрання законної сили вироком суду по такому кримінальному провадженню.

3.3. Сторони домовились, що в разі втрати одного парного предмета у складі ЗВ, що складає єдиний витвір (предмет) мистецтва, Страховик здійснює страхову виплату в розмірі страхової суми, встановленої для такого ЗВ. При цьому той предмет, що залишився підлягає передачі Страховику або третій особі, яка буде визначена Страховиком. Страхова виплата в порядку, визначеному цим пунктом, здійснюється за умови відображення в Договорі інформації про те, що відповідні позиції ЗВ є парним предметом мистецтва та складають єдиний витвір (предмет) мистецтва.

3.4. При пошкодженні ЗВ - у розмірі витрат на його відновлення.

3.4.1. Витрати на відновлення містять в собі:

3.4.1.1. витрати на матеріали, необхідні для відновлення;

3.4.1.2. витрати на оплату робіт по відновленню.

3.4.2. Витрати на відновлення визначаються без вирахування зносу матеріалів, що замінюються у процесі відновлення.

3.4.3. У витрати на відновлення не включаються:

3.4.3.1. витрати, пов’язані із зміною та /або поліпшенням ЗВ;

3.4.3.2. витрати по переробці ЗВ, його профілактичному ремонту та обслуговуванню, а також інші витрати, здійснені незалежно від страхового випадку;

3.4.3.3. додаткові витрати на оплату термінових робіт, реставраційних робіт, якщо вони провадяться у вихідні або святкові дні, у нічний або у понаднормовий час;

3.4.3.4. додаткові витрати на оплату термінової доставки, в т.ч. авіаперевезень матеріалів, деталей та запасних частин.

3.5. Якщо Договором встановлено, що Страховиком повинні бути відшкодовані збитки, видатки і внески по загальній аварії, сума страхового відшкодування дорівнює сумі, яку необхідно відшкодувати згідно диспаші за вирахуванням безумовної франшизи, що встановлена Договором.

3.6. Суми, що вираховуються із суми страхового відшкодування:

3.6.1. Сума збитків, завданих дефектами чи пошкодженнями ЗВ, що були в наявності на час початку дії страхового покриття (страхового захисту) і які вплинули на характер і розмір збитків. Сума збитків, обумовлених впливом дефектів чи пошкоджень, що були в наявності до початку дії страхового покриття (страхового захисту), визначається на підставі Договору, аварійного сертифікату та акту експертизи.

3.6.2. Витрати, які стали наслідком помилок, необережності, неплатоспроможності Страхувальника, його довірених осіб, представників чи працівників і невиконання ними фінансових зобов’язань.

3.6.3. Будь-які кошти, що одержані Страхувальником від третіх осіб в якості відшкодування збитків за страховим випадком, та/або суми, еквівалентні одержаному відшкодуванню.

3.7. Якщо з вини Страхувальника заходи по запобіганню або зменшенню збитків не були вжиті і сума збитків внаслідок цього зросла, Страховик має право в односторонньому порядку зменшити суму страхового відшкодування.

3.8. Якщо втрачений внаслідок страхового випадку ЗВ:

3.8.1. Повернений Страхувальнику у непошкодженому стані до здійснення Страховиком страхової виплати, страхова виплата не здійснюється.

3.8.2. Повернений Страхувальнику у непошкодженому стані після здійснення страхової виплати, страхова виплата підлягає поверненню Страховику, але у розмірі, що не перевищує обсяг фактично повернутого ЗВ, протягом 5-ти (п’яти) робочих днів з дня повернення ЗВ.

3.8.3. Повернений Страхувальнику у пошкодженому стані, то Страховик здійснює страхову виплату відповідно реально понесеному Страхувальником прямого збитку.

3.8.3.1. Якщо раніше здійснена страхова виплата по цьому випадку перевищує реально понесений Страхувальником прямий збиток, різницю Страхувальник сплачує Страховику протягом 3-х (трьох) робочих днів з дня повернення ЗВ.

  1. При відкритті кримінального провадження (початку досудового розслідування) за фактом крадіжки (спроби крадіжки), знищення або пошкодження ЗВ, що підтверджується наданням копії заяви/повідомлення про вчинення кримінального правопорушення з відміткою про її прийняття відповідним органом досудового розслідування, завіреної належним чином, та/або талону-повідомлення про прийняття такої заяви, повідомлення, виданого органом досудового розслідування Страховик сплачує 30% страхового відшкодування. Виплата решти 70% страхового відшкодування проводиться по закінченні строку досудового розслідування, але не раніше двох місяців з дня відкриття кримінального провадження.

4.1. У разі, коли обвинуваченим у справі є Страхувальник або відповідальна особа Страхувальника, питання про виплату або відмову у виплаті страхового відшкодування вирішується після одержання Страховиком вироку (рішення) суду, яке набрало законної сили.

4.2. Рішення Страховика про здійснення страхової виплати може бути відкладено до завершення слідства по кримінальному провадженню або судового розгляду.

  1. Страховій виплаті підлягає тільки прямий збиток   (виключаючи упущену вигоду, моральну шкоду тощо).
  2. В разі якщо після настання страхової події Страховиком буде з’ясовано, що страхова сума за таким ЗВ є вищою за його ринкову вартість, визначену експертом за відповідним напрямком, залученим Страховиком, Страховик має право зменшити розмір страхової виплати, а при здійсненні розрахунку страхової виплати виходити з ринкової вартості ЗВ. Це правило застосовується й для здійснення страхової виплати у межах ліміту відповідальності на один страховий випадок на відповідний ЗВ, якщо такий ліміт відповідальності передбачений в Договорі.

Якщо на момент настання страхового випадку страхова сума є меншою від ринкової вартості ЗВ, застосовується принцип пропорційності, а саме: розмір   страхової виплати розраховується у тій самій пропорції до розміру фактичних збитків, як відношення страхової суми до ринкової вартості ЗВ на момент настання страхового випадку.

  1. У разі здійснення страхової виплати страхова сума, вказана в Договорі, зменшується на розмір виплаченого відшкодування. Страхова сума вважається зменшеною з дати настання страхового випадку. За умови сплати додаткового платежу Страхувальник має право відновити (змінити) страхову суму. Загальна сума страхових виплат за Договором не може перевищувати страхову суму, зазначену в Договорі.
  2. Страхова виплата не здійснюється, якщо завдання збитків не зумовлено страховим випадком.
  3. Кожна із Сторін має право вимагати проведення незалежної експертизи.