Страхування від нещасних випадків на транспорті Захист водія+

Загальні умови страхового продукту «Страхування від нещасних випадків на транспорті «Захист водія+»», код 02-ТРзв

Публічна частина (оферта) "Страхування від нещасних випадків на транспорті "Захист водія+"", код 02-ТРзв (з 01.01.2025 року)

 Інформаційний документ про стандартний страховий продукт "Страхування від нещасних випадків на транспорті "Захист водія+"", код 02-ТРзв (з 01.01.2025 року)

 

 Публічна частина (оферта) страхового продукту «Страхування від нещасних випадків на транспорті «Захист водія+»», код 02-ТРзв (з 01.12.2024 року по 31.12.2024 року)

Публічна частина (оферта) "Страхування від нещасних випадків на транспорті "Захист водія+"", код 02-ТРзв (з 01.07.2024 року по 30.11.2024 року)  

Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «Страхування від нещасних випадків на транспорті «Захист водія+»», код 02-ТРзв (з 01.07.2024 року по 31.12.2024 року)

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТРАХОВИЙ ПРОДУКТ «СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ТРАНСПОРТІ «ЗАХИСТ ВОДІЯ+»», Код 02-ТРзв

 

Об’єкт страхування

Об'єктами страхування за цим страховим продуктом можуть бути життя, здоров’я та працездатність Застрахованої особи.

 

Застрахована особа - водій наземного транспортного засобу, тип, марка, модель, номер кузова (шасі), реєстраційний номер, рік випуску якого та інша інформація відповідають даним, зазначеним у договорі страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів (ТЗ), що здійснюється відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (надалі – Закон «Про ОСЦПВ»), укладеному зі страховиком, що посвідчується договором страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів, що здійснюється відповідно до Закону «Про ОСЦПВ» (надалі – Поліс ОСЦПВ)..

 

Дія цього Договору поширюється тільки на: ВОДІЯ ТЗ (особа, яка на законних підставах кермує ТЗ) І ТІЛЬКИ НА ЧАС ПОЇЗДКИ В ТЗ.

Страхові ризики та обмеження страхування

Страховий ризик - подія, на випадок виникнення якої проводиться страхування, яка має ознаки ймовірності та випадковості настання.

Страховим випадком є настання однієї зі зазначених нижче подій, що стались із застрахованою особою (водієм ТЗ) за участю ТЗ

Загибель або смерть застрахованої особи внаслідок нещасного випадку на транспорті, що стався під час дії Договору.

Стійка втрата працездатності (інвалідність І, ІІ, ІІІ групи) застрахованою особою внаслідок нещасного випадку на транспорті, що стався під час дії Договору.

Тимчасова втрата застрахованою особою працездатності внаслідок нещасного випадку на транспорті, що стався під час дії Договору.

Нещасний випадок на транспорті – дорожньо-транспортна подія, що сталася під час руху або стоянки ТЗ, внаслідок якої загинули (автокатастрофа) або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

 

За даним страховим продуктом страхування здійснюється тільки відносно ТЗ, по яких укладений Поліс ОСЦПВ з ТДВ СК «Альфа-Гарант»..

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Страхова сума за цим страховим продуктом встановлюється в розмірі від 10000,00 до 100000,00 гривень.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Страховий тариф може становити від 0,1% до 0,7%.

Точний розмір страхового тарифу визначається страховиком і зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Страховим продуктом франшизу не передбачено.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)

 

 

1. Страхове покриття поширюється на територію України, крім територій, на яких ведуться (велися) бойові дії (у межах тривалості бойових дій) або тимчасово окупованих російською федерацією, відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» від 06.12.2022р. №1364, Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2023р. №309; на будь яких інших територіях, що відповідно до законодавства України перебувають в окупації у розумінні та визначенні, наведеному в Законі ВР України від 15.04.2014 за № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», територій, які знаходяться оточенні, блокуванні, зон, що знаходяться під санкціями ООН, місцевостей, де офіційно оголошено надзвичайний стан або загрозу стихійного лиха, районах обмеженого та забороненого доступу, створених згідно чинного законодавства України.

 

2. Договір страхування укладається на строк до одного року (включно), точний строк дії зазначається безпосередньо в кожному договорі страхування.

Договором страхування може бути передбачено, що він може бути подовжений шляхом укладання укладення нового договору страхування. В будь-якому випадку при подовженні дії договору страховик може переглянути страхову суму та тариф за договором страхування і повідомити про це страхувальника, а страхувальник повинен сплатити зазначений платіж у встановлений термін.

 

3. Договором страхування не передбачено часові обмеження щодо дії страхового захисту (періоди страхування). Страховий захист діє протягом усього строку дії договору страхування.

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у страховій виплаті

ВИНЯТКИ ЗІ СТРАХОВИХ ВИПАДКІВ ТА ОБМЕЖЕННЯ СТРАХУВАННЯ

Не відноситься до страхового випадку подія, яка відбулась внаслідок або у зв’язку з:

Ядерним вибухом, впливом радіації або радіоактивним забрудненням, військовими діями, а також маневрами або іншими військовими заходами, громадянською війною, різного роду масовими безпорядками, революціями, заколотами, повстаннями, страйками, путчами, локаутами або терористичними актами.

Військовими діями, оголошеними органами влади в Україні, а також маневрами або іншими військовими заходами, громадянською війною, громадськими хвилюваннями, різного роду масовими безпорядками (революціями, заколотами, повстаннями, страйками, путчами, локаутами) або терористичними актами; використанням зброї правоохоронними органами, військовою або громадською владою; конфіскації, націоналізації та інших подібних заходів політичного характеру, що здійснюються згідно з розпорядженнями військової або цивільної влади та політичних організацій в країні страхувальника.

Підтвердженням або спростуванням фактів настання/існування таких подій, є публічна інформація щодо таких подій, відображена чи задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформації, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених законодавством України, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Протизаконними діями (бездіяльністю) державних органів, органів місцевого самоврядування або посадових осіб цих органів, в тому числі внаслідок видачі зазначеними органами та посадовими особами документів, які не відповідають чинному законодавству України.

Участю Застрахованої особи у військових діях.

Участю у спортивних змаганнях, ралі.

Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідного посвідчення на право керування даним транспортним засобом та/або перебувала у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин, у тому числі, якщо особа, що керувала ТЗ під час настання події, після ДТП самовільно залишила місце пригоди чи ухилилась від проведення у встановленому порядку перевірки щодо стану алкогольного та/або наркотичного та/або токсичного сп’яніння, та/або впливу лікарських препаратів, що зменшують концентрацію уваги, викликають загальмованість реакції та/або сонливість (седативний ефект) чи інших одурманюючих речовин, або вжила ці речовини після ДТП до відповідної перевірки;

Непідкорення владі (втеча з місця пригоди, переслідування робітниками правоохоронних органів), вчинення дій, що караються згідно з чинним законодавством.

Використання особою, допущеною до керування, ТЗ, технічний стан якого не відповідає вимогам Правил дорожнього руху, або не за призначенням.

 

Страховик не несе відповідальності, не визнає страховими випадками події та не здійснює страхову виплату:

За несприятливі наслідки діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів (включаючи ін'єкції ліків), які пов`язані з лікуванням, що здійснювалось з приводу нещасного випадку, який стався в період дії цього Договору.

У разі самогубства або спроби вчинення самогубства Застрахованою особою чи умисного або навмисного заподіяння Застрахованою особою собі тілесних ушкоджень незалежно від психічного стану.

У разі будь-яких вогнепальних поранень Застрахованій особі, поранень холодною зброєю тощо.

Якщо застрахована особа не мала відповідного посвідчення на право керування ТЗ.

 

Відшкодуванню не підлягають:

Випадки, час та обставини настання яких встановити неможливо.

Випадки, які сталися до початку або по закінченню дії договору страхування.

Непрямі збитки, викликані страховим випадком, зокрема: штрафні санкції і пеня, моральна шкода, упущена вигода, поточні витрати.

 

ПІДСТАВИ ВІДМОВИ У СТРАХОВІЙ ВИПЛАТІ

Навмисні або злочинні дії страхувальника, застрахованої особи або її спадкоємців, спрямовані на настання страхового випадку. Кваліфікація дій страхувальника, його довірених осіб або потерпілої третьої особи, встановлюється відповідно до чинного законодавства.

Вчинення страхувальником / застрахованою особою умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.

Подання страхувальником / застрахованою особою свідомо неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.

Несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку згідно вимог договору страхування без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування.

Створення страховикові перешкод у визначенні розміру збитків та обставин події, що може бути визнана страховим випадком.

Ненадання страхувальником /застрахованою особою або її спадкоємцями документів, передбачених договором страхування протягом одного календарного року після закінчення дії договору страхування.

Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими договором страхування.

Вичерпний перелік винятків зі страхових випадків та підстав відмови у страховій виплаті зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування обмежується страховою сумою.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Страховик здійснює виплату застрахованій особі третій особі або її спадкоємцям у розмірі:

У разі загибелі або смерті застрахованої особи її спадкоємцям - у розмірі 100% страхової суми для цієї застрахованої особи, визначеної в договорі страхування.

При встановленні застрахованій особі:

І групи інвалідності - 100 % страхової суми, визначеної в договорі страхування.

ІI групи інвалідності - 70 % страхової суми, визначеної в договорі страхування.

III групи інвалідності - 50 % страхової суми, визначеної в договорі страхування.

У разі тимчасової втрати застрахованою особою працездатності за кожну добу тимчасової непрацездатності - 0,5 % страхової суми, визначеної в договорі страхування, але не більше 50 відсотків страхової суми.

У разі смерті або при встановленні інвалідності застрахованій особі після тимчасової втрати працездатності та отримання нею страхової виплати, застрахованій особі або її спадкоємцям виплачується різниця між виплатою, передбаченою в разі встановлення інвалідності або смерті застрахованої особи та вже здійсненою страховою виплатою.

 

У разі здійснення страхової виплати страхова сума зменшується на розмір виплаченого відшкодування. Страхова сума вважається зменшеною з дати настання страхового випадку. За умови сплати додаткового платежу страхувальник має право відновити (змінити) страхову суму.

 

Загальна сума страхових виплат за договором страхування не може перевищувати розміру страхової   суми.

 

Вичерпний порядок здійснення страхових виплат зазначається безпосередньо в договорі страхування.

 

Страхові виплати здійснюються незалежно від суми, яку має отримати застрахована особа за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та соціальним забезпеченням, чи страхової виплати за іншими договорами страхування або сум, отриманих від інших осіб як відшкодування збитків.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

За невиконання або неналежне виконання умов договору страхування страхувальник несе відповідальність, передбачену законодавством.

Несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, визначеною договором страхування або законодавством) про настання страхового випадку згідно вимог договору страхування без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування, може бути підставою для відмови у страховій виплаті.

У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою страховика, якщо вимога страховика обумовлена невиконанням страхувальником умов договору страхування, страховик повертає страхувальнику страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування та фактичного розміру страхових виплат, що були здійснені за договором страхування.

У випадку не сплати страхової премії до початку дії договору страхування, договір вважається таким, що не укладений.
У випадку несплати страхової премії до початку відповідного періоду страхування, страховий захист в такому періоді не діє.

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими. У зв’язку з укладенням договору відсутня необхідність отримання додаткових чи супутніх послуг страховика та/або третіх осіб, пов’язаних з отриманням фінансової послуги за договором

 

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт та акційні пропозиції не застосовуються