Винятки зі страхових випадків та обмеження страхування
1.За договором страхування страховими випадками не визнаються:
1.1. захворювання, якщо вони зареєстровані медичним закладом на протязі першого місяця після набуття чинності договором страхування;
1.2. якщо інфікування на гепатит В, ВІЛ інфекцію, СНІД застрахованої особи відбулося не під час виконання професійних обов’язків.
2. Страховик не несе відповідальності, не визнає страховими випадками події та не здійснює страхову виплату:
2.1. За несприятливі наслідки діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів (включаючи ін'єкції ліків), які пов`язані з лікуванням, що здійснювалось з приводу страхового випадку, який стався в період дії цього Договору.
2.2. У разі самогубства або спроби вчинення самогубства Застрахованою особою чи умисного або навмисного заподіяння Застрахованою особою собі тілесних ушкоджень незалежно від психічного стану.
3. Відшкодуванню не підлягають:
3.1. Випадки, час та обставини настання яких встановити неможливо.
3.2. Випадки, які сталися до початку або по закінченню дії договору.
3.3. Непрямі збитки, викликані страховим випадком, зокрема: штрафні санкції і пеня; моральна шкода, упущена вигода, поточні витрати.
Підстави для відмови у страховій виплаті
1. Навмисні або злочинні дії страхувальника, застрахованої особи або її спадкоємців, спрямовані на настання страхового випадку. Кваліфікація дій страхувальника, його довірених осіб або потерпілої третьої особи, встановлюється відповідно до чинного законодавства.
2. Вчинення страхувальником / застрахованою особою умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.
3. Подання страхувальником / застрахованою особою свідомо неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.
4. Несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку згідно вимог договору страхування без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування.
5. Створення страховикові перешкод у визначенні розміру збитків та обставин події, що може бути визнана страховим випадком.
6. Ненадання страхувальником /застрахованою особою або її спадкоємцями документів, передбачених договором страхування протягом одного календарного року після закінчення дії договору страхування.
7. Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими договором страхування.
Вичерпний перелік винятків зі страхових випадків та підстав відмови у страховій виплаті зазначається безпосередньо в договорі страхування.
|