Об’єкт страхування
|
Об’єктом страхування за цим страховим продуктом є відповідальність Страхувальника (юридичних та дієздатних фізичних осіб (митних брокерів, аудиторів, бухгалтерів, оцінювачів, ріелтерів, адвокатів, журналістів та фахівців деяких інших професій), які отримали ліцензію (сертифікат, свідоцтво, дозвіл, посвідчення та ін.) на проведення певної професійної діяльності (далі – професійна діяльність) та уклали із Страховиком договори страхування, за шкоду, заподіяну майну третіх осіб, внаслідок здійснення Страхувальником професійної діяльності.
|
Страхові ризики та обмеження страхування
|
Страховим ризиком за договором страхування є шкода, заподіяна майну третіх осіб, що сталася протягом дії договору страхування, під час здійснення страхувальником професійної діяльності, внаслідок невиконання (неналежного виконання) ним своїх обов’язків, уключаючи неумисні порушення положень законодавства та/або зобов’язань за договорами, на підставі яких здійснюється така професійна діяльність та надаються послуги, інші неумисні дії або бездіяльність, помилки, необережність, в результаті якої настає відповідальність страхувальника щодо відшкодування ним цієї шкоди.
Дія договору страхування не поширюється на збитки, заподіяні внаслідок виконання діяльності іншої, ніж професійна діяльність, зазначена у договорі страхування.
Вичерпний перелік страхових ризиків, страхових випадків та обмежень страхування зазначається безпосередньо в договорі страхування.
|
Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)
|
1. Страхова сума за цим страховим продуктом встановлюється за згодою Страхувальника і Страховика в розмірі від 50 000,00 грн (мінімальний розмір) до 25 000 000,00 грн (максимальний розмір) на один об’єкт страхування.
2. В межах страхової суми договором страхування можуть визначатись ліміти відповідальності на одну страхову подію в розмірі від 20 000,00 грн (мінімальний розмір) до 5 000 000,00 грн (максимальний розмір).
|
Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу
|
Страховий тариф встановлюється залежно від виду та обсягу професійної діяльності, розміру страхової суми, ліміту відповідальності, строку дії договору страхування, розміру франшизи, території дії договору страхування, вимог чинного законодавства України, державних органів, що регулюють застраховану діяльність та інших впливових факторів, які суттєво впливають на обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику та страхових зобов'язань Страховика, та може становити від 0,04% (мінімальний розмір) до 5,0% (максимальний розмір).
Точний розмір страхового тарифу зазначається безпосередньо в договорі страхування.
|
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)
|
Безумовна франшиза складає від 0% (мінімальний розмір) до 10% (максимальний розмір) від страхової суми за договором страхування.
|
Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)
|
1. Страхове покриття за страховим продуктом поширюється на територію, на якій страхувальник здійснює професійну діяльність, крім територій, зазначених в п.2 цього розділу.
2. Страхове покриття за страховим продуктом не розповсюджується на території та зони військових дій (незалежно від оголошення війни чи ні), військових конфліктів, зон проведення антитерористичних операцій, зон, що знаходяться під санкціями ООН, місцевостей, де офіційно оголошено надзвичайний стан або загрозу стихійного лиха, тимчасово окупованих територій України, у розумінні та визначенні, наведеному в Законі ВР України від 15.04.2014 за № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», районах проведення бойових дій, районах обмеженого та забороненого доступу, створених згідно чинного законодавства України, а також на територію держав, що здійснює/здійснювала збройну агресію проти України у значенні, наведеному в статті 1 Закону України "Про оборону України", а саме, на територію російської федерації, а також на територію республіки Білорусь. Також із території страхування виключаються населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та/або які розташовані на лінії зіткнення.
3. Договір страхування укладається строком до 12 місяців включно, точний строк дії зазначається безпосередньо в кожному договорі страхування.
4. Договором страхування не передбачено часові обмеження щодо дії страхового захисту (періоди страхування). Страховий захист діє протягом усього строку дії договору страхування.
5. Договір страхування вступає в дію з дня, наступного за днем сплати страхової премії, якщо інше не передбачено договором страхування.
|
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини
|
Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо:
- Страхувальник не сплатив страхову премію у строк, визначений договором страхування;
- Страхувальник (особа, визначена у договорі страхування) несвоєчасно повідомив про настання страхового випадку без поважних причин або не виконав інші обов’язки, визначені договором страхування;
- Є наявні обставини, які є винятками із страхових випадків та передбачені договором страхування.
Вичерпний перелік випадків, що не є страховими, збитків, що не відшкодовуються страховиком, підстав для відмови у здійснені страхової виплати зазначаються в конкретному договорі страхування.
Договір страхування не набуває чинності з дати, визначеної в договорі страхування, за умови ненадходження страхової премії у повному розмірі за відповідний період страхування на поточний рахунок Страховика у строки, визначені договором страхування.
Договір страхування припиняє чинність також у разі несплати Страхувальником страхових платежів за наступні періоди страхування у строки, визначені договором страхування.
|
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору
|
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
|
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії
|
Знижки на страховий продукт та акційні пропозиції не застосовуються
|
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії
|
Інформація, що враховується під час визначення розміру страхової премії: обсяг професійної діяльності, розмір страхової суми, ліміт відповідальності, строк дії договору страхування, розмір франшизи, територія дії договору страхування, вимог чинного законодавства України, державних органів, що регулюють застраховану діяльність та інших впливових факторів.
|
Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію
|
Застереження для споживача:
перед укладенням договору страхування необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, яка міститься в Інформаційному документі про стандартний страховий продукт, який розміщений на веб-сайті страховика за посиланням https://alfagarant.com/23 .
Страховик/страховий посередник повинні ознайомити страхувальника (споживача) з інформаціє про стандартний страховий продукт до укладення договору страхування шляхом її надання в паперовій або електронній формі, у тому числі засобами електронної пошти та/або шляхом надання посилання на інформацію, що розміщується на веб-сайті страховика, та/або шляхом надання доступу до такої інформації через особистий кабінет споживача чи програмний застосунок або в інший спосіб за домовленістю зі споживачем, за умови можливості підтвердження факту надання інформації.
|