Страхування відповідальності громадян, що мають у власності чи іншому законному володінні зброю

 

Загальні умови страхового продукту «Страхування відповідальності громадян України, що мають у власності чи іншому законному володінні зброю», код 34

Публічна частина (оферта) "Страхування відповідальності громадян України, що мають у власності чи іншому законному володінні зброю", код 34 (з 01.12.2024 року)

 

Публічна частина (оферта) страхового продукту «Страхування відповідальності громадян України, що мають у власності чи іншому законному володінні зброю», код 34 (з 01.11.2024 по 30.11.2024 року)

Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «Страхування відповідальності громадян України, що мають у власності чи іншому законному володінні зброю», код 34

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТРАХОВИЙ ПРОДУКТ «СТРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЩО МАЮТЬ У ВЛАСНОСТІ ЧИ ІНШОМУ ЗАКОННОМУ ВОЛОДІННІ ЗБРОЮ, код 34

Об’єкт страхування

Об'єктом страхування за цим Страховим продуктом може бути відповідальність Страхувальника за шкоду, що може бути заподіяна ним, внаслідок його дій або бездіяльності, третій особі та/або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї, що належить йому на правах власності чи іншого законного володіння.

Страхові ризики та обмеження страхування

1. Страховим випадком за Страховим продуктом є подія (з переліку страхових ризиків, вказаних у п. 8.2 цього розділу), що сталася протягом дії договору страхування, та в результаті якої настає відповідальність страхувальника щодо відшкодування ним шкоди, заподіяної третій особі та/або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї, що належить йому на правах власності чи іншого законного володіння. Сукупність усіх претензій та позовів, пред'явлених третіми особами щодо відшкодування шкоди, спричиненої однією подією, вважаються одним страховим випадком.

2. Перелік страхових ризиків, що сталися внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї страхувальником, що належить йому на правах власності чи іншого законного володіння:

2.1. Шкода, заподіяна життю і здоров’ю третіх осіб, а саме: тимчасова втрата працездатності, стійка втрата працездатності, смерть потерпілої третьої особи.

2.2. Шкода, заподіяна майну третіх осіб, а саме: пошкодження, знищення.

3. Вичерпний перелік страхових ризиків, страхових випадків та обмежень страхування зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

1. Страхова сума за цим Страховим продуктом встановлюється в розмірі від 100 000,00 (сто тисяч) гривень до 200 000 (двісті тисяч) гривень на один об’єкт страхування.

2. В межах страхової суми договором страхування визначаються ліміти відповідальності Страховика за кожним страховим випадком, по кожному з ризиків:

2.1. ліміт відповідальності за шкоду заподіяну життю і здоров’ю третіх осіб – від 30 000,00 (Тридцяти тисяч) гривень;

2.2. ліміт відповідальності за шкоду заподіяну майну третіх осіб – від 30 000,00 (Тридцяти тисяч) гривень.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Страховий тариф встановлюється залежно від типу об’єкту страхування та може становити від 0,025% до 0,25%.

Точний розмір страхового тарифу зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Страховим продуктом франшизу не передбачено.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)

 

 

1. Страхове покриття за Страховим продуктом поширюється на територію України, крім територій, зазначених в п. 2. цього розділу.

2. Страхове покриття за Страховим продуктом не поширюється на території України, на яких ведуться (велися) бойові дії (у межах тривалості бойових дій) або тимчасово окупованих російською федерацією, відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» від 06.12.2022р. №1364, Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2023р. №309; на будь яких інших територіях, що відповідно до законодавства України перебувають в окупації у розумінні та визначенні, наведеному в Законі ВР України від 15.04.2014 за № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», територій, які знаходяться оточенні, блокуванні, зон, що знаходяться під санкціями ООН, місцевостей, де офіційно оголошено надзвичайний стан або загрозу стихійного лиха, районах обмеженого та забороненого доступу, створених згідно чинного законодавства України.

3. Договір страхування за цим Страховим продуктом (далі – договір страхування) укладається строком на 3 (три) роки, в деяких випадках можливе укладання договору строком на 1 (один) рік, точний строк дії зазначається безпосередньо в кожному договорі страхування.

4. Договором страхування не передбачено часові обмеження щодо дії страхового захисту (періоди страхування). Страховий захист діє протягом усього строку дії договору страхування.

5. Договір страхування не може бути подовжений. За необхідності надання страхового захисту по закінченні договору страхування укладається новий договір страхування із новим строком дії.

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у страховій виплаті

1. ВИНЯТКИ ЗІ СТРАХОВИХ ВИПАДКІВ ТА ОБМЕЖЕННЯ СТРАХУВАННЯ

1.1. Не відноситься до страхового випадку подія, яка спричинила збитки або відбулась внаслідок або у зв’язку з:

1.1.1. Ядерним вибухом, впливом радіації або радіоактивним забрудненням, військовими діями, а також маневрами або іншими військовими заходами, громадянською війною, різного роду масовими безпорядками, революціями, заколотами, повстаннями, страйками, путчами, локаутами або терористичними актами.

1.1.2. Військовими діями, оголошеними органами влади в Україні, а також маневрами або іншими військовими заходами, громадянською війною, громадськими хвилюваннями, різного роду масовими безпорядками (революціями, заколотами, повстаннями, страйками, путчами, локаутами) або терористичними актами; використанням зброї правоохоронними органами, військовою або громадською владою; конфіскації, націоналізації та інших подібних заходів політичного характеру, що здійснюються згідно з розпорядженнями військової або цивільної влади та політичних організацій в країні страхувальника.

Підтвердженням або спростуванням фактів настання/існування подій, передбачених в абзаці першому п.1.1.2. цього розділу, є публічна інформація щодо таких подій, відображена чи задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформації, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених законодавством України, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації».

1.1.3. Протизаконними діями (бездіяльністю) державних органів, органів місцевого самоврядування або посадових осіб цих органів, в тому числі внаслідок видачі зазначеними органами та посадовими особами документів, які не відповідають чинному законодавству України.

1.1.4. Злочинними діями страхувальника, що призвели до настання страхового випадку або сприяли у цьому.

1.1.5. Участю страхувальника у військових діях.

1.1.6. Використання зброї не за цільовим призначенням, а також у разі порушення Страхувальником встановлених правил зберігання, користування зброєю.

1.1.7. Порушення страхувальником технічних умов заводу-виробника зброї щодо її експлуатації, технічного обслуговування, обладнання, тощо.

1.1.8. Ремонтними роботами, обробкою теплом, вогнем чи іншим термічним впливом на зброю. Порушенням правил безпеки при ремонті та обслуговуванні; правил технічної експлуатації..

1.2. Не є також страховим випадком та страхова виплата не здійснюється, якщо під час дії договору страхування відбулась зміна власника зброї, яка не була письмово погоджена із страховиком.

1.3. Відшкодуванню не підлягають:

1.3.1. Випадки, час та обставини настання яких встановити неможливо.

1.3.2. Випадки, які сталися до початку або по закінченню дії договору.

1.3.3. Збитки пов’язані з використанням зброї, яка нелегально ввезена та перебуває на митній території України.

1.3.4. Непрямі збитки, викликані страховим випадком, зокрема: штрафні санкції і пеня, моральна шкода, упущена вигода, поточні витрати.

1.4. Не допускається страхування протиправних інтересів осіб, страхування для отримання неправомірної вигоди та/або вчинення шахрайських дій.

 

2. ПІДСТАВИ ВІДМОВИ У СТРАХОВІЙ ВИПЛАТІ

2.1. Навмисні або злочинні дії страхувальника, або потерпілої третьої особи або її спадкоємців, спрямовані на настання страхового випадку. Кваліфікація дій страхувальника, або потерпілої третьої особи або її спадкоємців, встановлюється відповідно до чинного законодавства.

2.2. Вчинення страхувальником умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.

2.3. Подання страхувальником свідомо неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.

2.4. Свідоме завищення страхувальником розміру потерпілою третьою особою розміру матеріального збитку, завданого подією, що може бути визнана страховим випадком.

2.5. Несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).

2.6. Створення страховикові перешкод у визначенні розміру збитків та обставин події, що може бути визнана страховим випадком.

2.7. Застосування зброї в рамках виправданої самооборони страхувальника або особи, на користь якої укладено Договір, якщо напад на них був здійснений третьою особою.

2.8. Настання страхового випадку поза територією дії, обраною в договорі страхування.

2.9. Ненадання страхувальником документів, передбачених договором страхування, що підтверджують факт та обставини настання страхового випадку та розмір заподіяної шкоди.

2.10. Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування.

2.11. Наявність інших підстав, встановлених договором страхування та законодавством.

3. Вичерпний перелік винятків зі страхових випадків та підстав відмови у страховій виплаті зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування обмежується страховою сумою.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

1. Договором страхування визначається перелік документів, що підтверджують факт та обставини настання страхового випадку і розмір заподіяної шкоди (збитку), а також форма, спосіб та порядок подання таких документів.

2. Обов’язок підтвердження факту настання події, яка може бути визнана страховим випадком за договором страхування, покладається на страхувальника.

3. Здійснення страхової виплати проводиться страховиком згідно з договором страхування на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або вигодонабувача) і рішення страховика про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати (страхового акта).

4. У разі визнання випадку страховим страховик здійснює страхову виплату потерпілій третій особі або її спадкоємцям або страхувальнику, залежно від обставин, відповідно до договору страхування.

5. За страховим випадком за заподіяння шкоди життю і здоров’ю третіх осіб страховик здійснює виплату потерпілій третій особі або її спадкоємцям у розмірі:

5.1. У разі загибелі або смерті потерпілої третьої особи внаслідок страхового випадку її спадкоємцям - у розмірі 100% ліміту відповідальності, визначеному для відповідного ризику договором страхування.

5.2. При встановленні потерпілій третій особі, внаслідок травми, отриманої в результаті страхового випадку:

5.2.1. I групи інвалідності - 90 % ліміту відповідальності, визначеному для відповідного ризику договором страхування;

5.2.2. ІI групи інвалідності - 70 % ліміту відповідальності, визначеному для відповідного ризику договором страхування;

5.2.3. III групи інвалідності - 50 % ліміту відповідальності, визначеному для відповідного ризику договором страхування.

5.3. У разі тимчасової втрати потерпілою третьою особою працездатності за кожну добу тимчасової непрацездатності - 0,5% ліміту відповідальності, визначеному для відповідного ризику договором страхування, але не більше 50 відсотків зазначеного ліміту відповідальності.

У разі смерті або при встановленні інвалідності потерпілій третій особі після тимчасової втрати працездатності та отримання нею страхового відшкодування, потерпілій третій особі або її спадкоємцеві виплачується різниця між максимальним лімітом відповідальності, визначеним для відповідного ризику договором страхування та передбаченою підпунктами 5.1. і 5.2. цього розділу, та вже здійсненою виплатою.

5.4. При страховій виплаті враховується тільки та шкода життю, здоров’ю та працездатності потерпілої третьої особи, яка була завдана внаслідок настання страхового випадку, зазначеного в договорі страхування.

6. За страховим випадком заподіяння шкоди майну третіх осіб страховик здійснює виплату потерпілій третій особі або її спадкоємцям у розмірі:

6.1. У разі знищення майна - у розмірі 100% ліміту відповідальності, визначеному для відповідного ризику договором страхування, але не більше ринкової вартості відповідного майна на момент настання страхового випадку за вирахуванням вартості залишків майна в ушкодженому стані, вартість яких визначається на розсуд страховика згідно з актом товарознавчого дослідження або існуючого на час виплати ринкового попиту на згадані вище залишки.

6.2. У разі пошкодження майна - вартість відновлювальних ремонтних робіт, необхідних для відновлення майна до стану, яке воно мало до настання страхового випадку на розсуд страховика згідно рахунків компаній, що займаються ремонтом такого майна або експертної оцінки (що здійснена експертом, погодженим зі страховиком), з урахуванням витрат, пов'язаних з усуненням прихованих пошкоджень і дефектів, виявлених в процесі ремонту, викликаного цим страховим випадком, і підтверджених документально, в межах ліміту відповідальності, визначеному для відповідного ризику договором страхування. Розрахунок здійснюється з врахуванням ринкової вартості відповідного майна на момент настання страхового випадку.

6.3. Після здійснення страхової виплати (або її частини) перерахунок розміру страхової виплати з підстав зміни вартості деталей, робіт та матеріалів не проводиться. При цьому розмір збитку визначається, виходячи з розцінок, що діяли на момент настання події, що може бути визнана страховим випадком.

7. Кожна із сторін має право вимагати проведення незалежної експертизи. Витрати на проведення експертизи по випадках, які визнаються після її проведення нестраховими, відносяться на страхувальника.

8. Якщо по факту, який став причиною настання страхового випадку, порушено кримінальне провадження або розпочато судовий процес, рішення страховика про здійснення страхової виплати може бути відкладено до завершення слідства по кримінальному провадженню або судового розгляду.

9. Якщо на дату настання страхового випадку по відношенню до об’єкту страхування діяли інші договори страхування, то страхова виплата, що виплачується усіма страховиками, не може перевищувати розміру фактично завданого страхувальнику матеріального збитку (лише прямі збитки). При цьому кожний страховик здійснює виплату пропорційно розміру страхової суми (ліміту відшкодування) за укладеним договором страхування.

10. Розмір страхової виплати не може перевищувати обсяг зобов’язань страховика, визначених договором страхування.

11. Вичерпний порядок здійснення страхових виплат зазначається безпосередньо в договорі страхування.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

За невиконання або неналежне виконання умов договору страхувальник несе відповідальність, передбачену законодавством.

У випадках невиконання обов’язків страхувальником може бути підставою для відмови у страховій виплаті.

Повернення страхової виплати у випадку невиконання обов’язку щодо передання на вимогу Страховика вузли, деталі, агрегати, додаткове обладнання тощо, які при визначенні збитку підлягали заміні.

У разі дострокового припинення дії Договору за вимогою Страховика якщо вимога Страховика обумовлена невиконанням Страхувальником умов Договору, Страховик повертає Страхувальнику страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії Договору, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням Договору, розмір яких зазначений в Індивідуальний частині, та фактичного розміру страхових виплат, що були здійснені за Договором.

Несвоєчасне повідомлення Страхувальником (особою, визначеною у Договорі або законодавством) про настання страхового випадку згідно вимог Договору без поважних причин або невиконання інших обов‟язків, визначених Договором.

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими. У зв’язку з укладенням договору відсутня необхідність отримання додаткових чи супутніх послуг страховика та/або третіх осіб, пов’язаних з отриманням фінансової послуги за договором

 

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт та акційні пропозиції не застосовуються