Медичне страхування під час карантину

У зв'язку з оголошеною в усьому світі пандемією коронавірусу, хочемо роз'яснити деякі питання, пов'язані з особливостями обслуговування осіб, які мають договори медичного страхування.

У своїй роботі ми рекомендуємо дотримуватися актуальних протоколів Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України, і в першу чергу сповіщати сімейного лікаря, якщо пацієнт відноситься до групи ризику (2 тижні з моменту повернення з-за кордону, контактування з людьми, у яких підтверджено COVID-19, повний перелік за посиланням).

Нові вхідні від МОЗ України при зверненні людей, які можуть потенційно бути визнані як інфіковані, такі:

 • збирається анамнез (розпитування пацієнта про симптоми і стани);
 • при виявленні факторів ризику такі випадки обробляються відповідно до актуального наказу.

Просимо з розумінням поставитися до всіх труднощів, які виникають при організації медичної допомоги для Вас!

Певні державні та відомчі медустанови припинили планове обслуговування клієнтів, закрилися на карантин і перепрофільовані під термінові та важкі інфекційні випадки. Кожен день ми отримуємо інформацію про скорочення переліку послуг, які надають комерційні медустанови, або про повне їх закриття на карантин.

Деякі аптечні мережі скасовують доставку медикаментів.

Комерційні медустанови не мають права приймати і займатися госпіталізацією пацієнтів, які нещодавно повернулися з-за кордону, та тих, хто має симптоми схожі з COVID-19 згідно з актуальними протоколами МОЗ на 18.03.2020.

Звертаємо Вашу увагу на те, що комерційні клініки в своїй більшості зараз не надають лікарняні листи!

Шкодуємо, але змушені повідомити Вас про те, що наша відповідальність вже обмежена згідно п. 9.2.1., який свідчить про те, що «Страховик НЕ оплачує медичну допомогу (послуги) в зв'язку з наступними захворюваннями та станами: особливо небезпечні інфекції згідно наказу МОЗ України №133 від 19.07.1995 року (віспа, чума, холера, сибірська виразка) та захворювання, пов'язані з епідеміями, при введенні комплексу карантинних заходів».

Проте, ми максимально робимо і будемо робити все, що в наших силах, щоб допомогти нашим застрахованим в цей непростий час.

Ми будемо викликати лікаря додому, поки є медустанови, які надають цю послугу, але при цьому дуже просимо Вас використовувати цю послугу тільки в крайніх випадках, наприклад, тоді, коли температура вище 37.5 і є дійсно проявлені симптоми (сильний нежить, кашель, ломота в тілі, головний біль).
Ми будемо покривати витрати на медикаменти згідно з умовами чинного договору і організовувати доставку, поки це можливо.

Але в разі виникнення таких симптомів як:

 • підвищення температури тіла вище 38;
 • кашель (сухий або з невеликою кількістю мокротиння);
 • задишка;
 • біль в м'язах або суглобах і стомлюваність;
 • відчуття закладеності в грудній клітці

необхідно звертатися до сімейного лікаря.

Саме сімейні лікарі мають право і можливість надати кваліфіковану професійну та інформаційну допомогу в лікуванні та, при необхідності, прийняти рішення про госпіталізацію, викликавши Вам швидку або невідкладну допомогу (103), і в подальшому діяти згідно з наявною інструкцією.

У разі необхідності, всі дії будуть проходити відповідно до діючих протоколів МОЗ і госпіталізація проводиться в клініки, що спеціально обрані для таких хворих в даному регіоні (назва клініки відображається при наведенні курсору на точку зеленого кольору).

Звертаємо Вашу увагу, що комерційна швидка допомога виїжджає тільки в випадках не епідемічного анамнезу (коли немає симптомів і підозр на захворювання COVID-19).

Лікарі нашого Сервісного центру завжди зможуть проконсультувати Вас і допомогти Вам прийняти рішення, наскільки Вам в вашому стані потрібен лікар додому, або Ваш візит в клініку, або виклик швидкої допомоги. При виклику додому лікар все одно не зможе визначити наявність у Вас COVID-19. Навіть тести не дають 100% гарантії.

Лікування даного вірусу є симптоматичним, тобто лікуються симптоми, і таке лікування може бути призначено без присутності пацієнта.

У протоколах дій і лікування під час пандемії і карантинних заходів для сімейних лікарів основним джерелом консультацій є телефонні переговори з пацієнтом.

Давайте будемо берегти сили наших лікарів! Вони їм ще дуже знадобляться, а нам може знадобиться їх допомога в дійсно складних ситуаціях.

Просимо не панікувати!

90% населення планети, навіть захворівши коронавірусом, переносять його не важче, ніж звичайний грип.

Наполегливо закликаємо Вас:

 • часто і ретельно мити руки водою з милом, спиртовим розчином або 2-х% розчином хлоргексидину;
 • не торкатися руками очей, носа і рота;
 • за можливості, мінімально перебувати в громадських місцях, а при необхідності їх відвідування дотримуватися дистанції 2 м один від одного;
 • найкращий захист від коронавірусу - залишатися вдома!

 

Бережіть себе і своїх близьких!
Здоров'я нам всім і терпіння!

 

Photo by Online Marketing on Unsplash